UkrEngRus

Загрози самозбереженню та розвитку людини:

За час свого існування людство безповоротно знищило біля 300 млрд. т кисню, замінивши його шкідливими сполуками, з яких кисень вже не може утворитися.

На Землі приведено у повну непридатність для ведення сільського господарства 1,5 – 2,0 млрд. га раніше родючих ґрунтів.

В результаті антропогенної діяльності температура атмосфери з початку XХ сторіччя зросла приблизно на 2 – 3 градуси за Цельсієм.

Наша цивілізація за станом технологій, можливостями біосфери досягла критичної межі через перенаселеність планети.***

Загрози самозбереженню та розвитку людини:

В Україні протягом року в атмосферу надійшло 6,7 млн.т забруднюючих речовин, на підприємствах України утворилось 419,2 млн. т небезпечних відходів. З природних водних об’єктів України забрано 14,8 млрд. м3 води, у водойми скинуто 1,7 млрд. м3 забруднених стоків.

Різко знизився загальний рівень здоров’я населення України. У 2015 році  померло 594 тис. 800 осіб, народилось 411 тис. 800 осіб.

Україна віднесена до групи країн з високим рівнем захворюваності на туберкульоз.

В Україні ВІЛ-інфіковані 185 147 осіб, хворі на СНІД 38 455 осіб.***

Загрози самозбереженню та розвитку людини:

Зростання обсягів нелегальної міграції в Україну становить реальну загрозу для суспільної безпеки. Україна входить у першу п’ятірку країн, де проживають міжнародні мігранти (6,8 млн. осіб).

Нелегальні мігранти здійснюють на території України кримінальні злочини, загострюють санітарно-епідеміологічну ситуацію.

Зростає рівень криміналізації суспільства. В Україні протягом 2015 року виявлено 5 млн. 651 тис. 824 злочина, засуджено 947тис. 983 особи.***

Загрози самозбереженню та розвитку людини:

В Україні порушуються права і свободи людини. Правоохоронними органами застосовуються необґрунтовані затримання та арешти.

Широко розповсюджене незаконне насильство для отримання зізнання у скоєнні злочину.

Порушуються права власності, зокрема, незаконні захвати земель або іншої власності всупереч закону.

Воєнна доктрина РФ в переліку загроз містить розширення НАТО і нарощування можливостей США та альянсу в цілому..***У Стратегії Національної безпеки США дії Росії кваліфіковані як агресія що потребує протидії.. ***Глави оборонних відомств країн ЄС погодили новий план оборони і безпеки та домовилися створити новий штаб і спільні сили швидкого реагування..***Євросоюз створить новий Генеральний директорат з питань оборони, промисловості та космосу для допомоги у фінансуванні, розвитку та розгортанні збройних сил..***

 

There are no translations available.

cipri

    21 березня 2013 року у прес-центрі Інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» Центр Разумкова представив «Щорічник СІПРІ 2012: Озброєння, роззброєння та міжнародна безпека».

       Щорічник готується Стокгольмським міжнародним інститутом дослідження миру (СІПРІ) з 1969 року й сьогодні визнається одним із найбільш авторитетних джерел інформації у сфері міжнародної безпеки, перекладається з англійської на китайську, арабську, російську, японську та українську мови.

      Щорічник СІПРІ є унікальною інформаційно-аналітичною базою для прийняття виважених політичних рішень (розробки національної і міжнародної політики безпеки, зовнішньої політики, зміцнення режимів контролю над озброєннями та експортного контролю), наукових досліджень, формування громадської думки з питань міжнародної і національної безпеки.

Практика видання Щорічників СІПРІ українською мовою:

  • дозволяє покрити нестачу в Україні узагальненої інформації про сучасні процеси у сфері міжнародної безпеки, насамперед, для тих, хто не володіє англійською на достатньому робочому рівні;
  • сприяє впровадженню міжнародної термінології, оцінок і норм, до наукового та освітнього обігу, політичного дискурсу, фахових і публічних дискусій, державних документів в Україні;
  • надає вихідні матеріали для формування практичної політики держави;
  • здійснює вагомий внесок у забезпечення прозорості в донедавна практично закриті для громадськості сфери.

   Щорічник СІПРІ видається за фінансової підтримки Міністерства оборони, цивільного захисту та спорту Швейцарії. Українське видання Щорічника СІПРІ здійснюється з 2000 року Центром Разумкова та надається безкоштовно центральним органам влади, провідним вузам, громадським бібліотекам.

Джерело: http://www.razumkov.org.ua/ukr/news.php?news_id=414


«Щорічник СІПРІ 2012» (*.pdf) на нашому сайті розміщено в розділі \Бібліотека\.